שימוש נכון בשימורים

השימוש באוכל משומר החל כבר משנת 1800 כאשר צבא נפוליאון שימר מזון בקופסאות פח מולחמות ושיגר אותן לחיילים הפרוסים בשדות הקרב. לאחר המלחמה החלו יצרנים שונים באירופה ובארה"ב לייצר בכמות מסחרית קופסאות עם אוכל משומר ובאמצע המאה ה- 19 הפכו קופסאות שימורים לסמל סטטוס אך מאחר ותהליך הייצור דרש עבודה ידנית ארוכה ושעות בישול ארוכות מחיר השימורים היה גבוה ולכן המוצר לא הפך להיות למזון לנחלת הכלל. רק לקראת סוף המאה ה- 19 ובעקבות גל המלחמות הרבות פותחו תהליכי ייצור חדשניים ומתקדמים יותר ועם הזמן הפכו קופסאות השימורים למוצר מזון איכותי וזול ששימש את כלל הציבור. חברות כמו נסטלה והיינץ קמו באירופה והחלו לספק באמצעות מערך מתקדם של שיווק קופסאות שימורים לספק את האוכל המשומר לחנויות.

 


קופסאות מתכת עם אטימה כפולה


שיווק קופסאות שימורים מאפשר לכלל הציבור בארץ ובעולם ליהנות ממוצרי מזון מוכן בעלי ערך תזונתי וכך ניתן בקלות לחמם את המזון או לשלבו במהלך הכנת הארוחה מבלי צורך לבלות במטבח שעות ארוכות. הזמינות הגבוהה של קופסאות שימורים ואיכות המוצרים תרמה לפופולאריות של השימוש באוכל משומר ועם השנים ובעקבות ההתקדמות הטכנולוגית החלו לייצר את הקופסאות ממתכת אותה ניתן למחזר ועם אטימה כפולה המבטיחה שמירה על טריות המזון המשומר בקופסאות לאורך זמן. כדאי לדעת כי משרד הבריאות הישראלי, כמו ארגוני בריאות בינלאומיים רבים, ממליץ לאחר הפתיחה של קופסאות השימורים לרוקן את תכולתן ולהעביר את התכולה לכלי אחסון מפלסטיק או מזכוכית.

 


שיווק קופסאות שימורים


יצרניות רבות בתחום המזון משווקות מגוון רחב של שימורים כגון חמוצים, שימורי בשר, טונה, סרדינים, תירס, חומוס מבושל ועוד. כאשר בוחרים אוכל משומר בחנויות חשוב לקרוא את התווית מאחר ויש אוכל משומר הכולל כמויות גדולות של נתרן, סוכר, סודיום גלוטמט וסודיום ניטראט (מונוסודיום גלוטמט). כך לדוגמה פירות משומרים עלולים להכיל כמות גבוהה של סוכר ושימורי בשר עלולים להכיל כמות גבוהה של מלח ושומנים רווים ולכן חשוב לבחור מזון משומר איכותי ובעל ערך תזונתי, עם עדיפות למוצרים ללא חומרים משמרים.